Ako som minule sľúbil, pozrieme sa na hrad Camelot hráča Ardo na [219,174]. Hrad ma na prvý pohľad zaujal, pretože nie je tak prísne usporiadaný, ako predchádzajúce. Samozrejme, máme tu kováčsku štvrť na juhozápade podhradia, a tesársku na západe, ale sklady sú porozhadzované kade-tade. Aspoň nehrozí, že niekto omylom škrtne zápalkou a všetky suroviny budú stratené. Je tu jediná dielňa, ale zato kopa domčekov a chatrčí chudoby. Ktovie ale, či Ardo viac nemrhá priestorom, keď by mohol sústrediť nájomníkov do jedinej vily a miesto šiestich domčekov postaviť povedzme kasáreň.

Ale tu prichádza ďalší problém. Hrad by sa musel masívne prestavať, čo zaberie nielen suroviny, ale hlavne kopu času. A čas je momentálne najdôležitejší, ak Ardo chce postaviť aspoň bronzový hrad.

Zatiaľ za hradom prebieha náročná bitka. Škreti sa premnožili a nielen to. Bojom sa zocelili a jediný zbrojnoš už na nich stačiť nebude. Avšak Ardo ich môže ubytovať len šiestich, čo znamená ešte stále presilu škretov. Viditeľne nejakú tú chvíľu potrvá, než ich zaženie.

tuhá bitka za hradom

Ak si všimnete, na severnom okraji plání prebehol boj takmer elitného škretieho veliteľa s hrdinom. Bohužiaľ nešťastne. Zaujímalo by ma, na ktorú stranu hradu sa hrdina dostane, až ho vyliečia v hrade. Podhradím sa totiž nedá normálne prejsť a keby ostal pri portáli, nechráni hrad, na druhej strane ale môže cestovať.

Susedom hráčovi Ardo je hrad Karpaty. Karpaty berie hru viditeľne zľahka. Okolo hradu je ešte kopa trávy, na ktorej môže buďto stavať, alebo očakávať cirkus. Je pravda, že na výrobu má založené dve osady v okolí, ale nestavať, keď je kam? Karpaty si viditeľne hrad plánuje.

Všimnite si rôznorodosť jeho jednotiek, nikde nie sú dve rovnaké pri sebe. Dokonca si zachránil Béďu, ale Otakara nikde nevidím. So škretmi problém nemá, na rozdiel od Arda, cestou ku hradu sa potkýnajú o jablká a sú tak ľahkými terčami pre strelcov. Ale medzi obeťami jabĺk je aj napríklad zelený zbrojnoš Pepan.

O trochu ďalej nájdeme hrad hráča nrrnrn [224,178], takisto neutrálneho, ale už s hradom úrovne 9. Využíva všetky výhody svojho priestoru a tiež má priechodný hrad. Rovnako dobre zvláda obranu. Priamo pred škretišťom sa usadil Dori obránce s niekoľkými členmi posádky a nakúka, kedy sa privalí ďalšia várka nájazdníkov.

Dori čaká ...

Takpovediac za humnami stojí hrad člena klanu OSN, Anatolla. Srší to tu silou kameňa a železa. Kameň nájdeme blízko hradu vo forme kasární a železo sa činí pri škretišti. Početní šermiari a zbrojnoši tentoraz stoja za hradbou jabĺk a nie sú ani chránení hradbami. Anatollovi úplne chýbajú strelci, ale to nie je zrejme na škodu. Škretov je stále dosť málo. Zaujímavé veci sa ale dejú na druhej strane. Vo chvíli, keď som unavenými očami sledoval ten ostnatý objekt , hneď som sa prebudil. Čo ak to vybuchne počas prenosu portálom? Budeme nebodaj sledovať supernovu? Nie, myslím, že táto bomba bola vyrobená už dávno, a už nevypukne taká vojna, žeby ju Anatoll musel použiť. S napätím sa s vami rozlúčime. V tomto okolí je jednoznačne dostatok zaujímavých hradov, ale bohužiaľ ich nestíhame sledovať.