Palantír temnie závratnou rýchlosťou. Vyšiel som von z komnaty s palantírom a zistil, že ľudia otvorene hovoria o kráse zlatého hradu. No toto! A ja som to takmer premeškal. Nelenil som a kontaktoval som Pána Hradu zipy-ho, ktorý ho postavil, a položil mu niekoľko otázok:

1. Ako hodnotíš tento vek?

Tenhle věk byl můj první, takže nemůžu porovnat s předešlými. Nicméně čekal sem tu více bitev a právě proto sem zlatý hrad stavěl, abych se dostal do první linie. Bohužel nestalo se tak.

2. Plánuješ aj nabudúce postaviť zlatý hrad, alebo to prenecháš niekomu ďalšiemu?

Víckrát už ne, stavba skladů a plnění vozíků není zcela můj šálek kávy.

3. Myslíš si, že S3 je dostatočne zaplnený hráčmi? Prípadne o pár dní bude?

Dostatečně zaplněný hráčemi určitě je, ale bohužel se ve valné většině nejedná o „kvalitní“ aktivní hráče. Snad se tu příští věk sejdou nám konkurence schopné klany .

Ďakujem za odpovede a vidíme sa v ďalšom veku.

Chcel som sa pozrieť aj na zlatý hrad, ale bol pri ňom zástup obyčajných ľudí, takže som sa k nemu vôbec nedostal. Namiesto toho som sa opäť zavrel do komnaty a požiadal palantír o videnie. No, ale na hrade toho nie je veľa čo vidieť. Jasne, hrad je mohutný a so zlatými strechami a určite aj bohatou výzdobou vo vnútri, ale okolie je plné skladov a vozíkov, presne ako hovoril zipy. Ani sa mi nechce veriť, že takto vyzerá budúcnosť, za ktorou sa všetci ženieme. Ale niekto to musí urobiť a navyše, sú za to kredity. Radšej sa pozriem, ako asi bude vyzerať krajina v novom veku. Dosť príkladov som našiel v opustených hradoch okolo zipy-ho hradu [258,229]:

Pekne rozvinutý je hrad honzik hráča Honzulík. Zastavil sa na úrovni 3, ale už získal zeleného zbrojnoša, samozrejme Jeníka. Pravdepodobne takmer zabitý Otakar ho prinútil k opusteniu panstva.

Nevhodne začatý hrad vlastnil raketa201, navyše mu skřetí veliteľ zabil hrdinu a sám sa ocitol v zajatí na statku.

Zjavne záživnejšiu hru čakal viktoor, ktorý zachránil oboch zbrojnošov aj hrdinu, ale hrad opustil v začiatkoch.

Podobne skončil kubanator123456, ktorý postavil druhú úroveň hradu, získal dokonca troch zelených zbrojnošov a na Béďu sa úplne vykašľal. Keď došli suroviny, hrad opustil, asi sa nechcel paprať so skladmi a vozíkmi.

Maso145 po sľubnom začiatku taktiež odišiel, hoci sa mu podarilo Béďu zachrániť a dokonca vytrénovať.

Ale v Pánovi hradu hráči aj ostávajú. Povedzme taký větroplach, ktorý stihol povýšiť svoj hrad na úroveň 8, aj napriek tomu, že nevyužil vôbec dediny. Vylepšil si svoje produkčné budovy na maximum, ale predsa len, 6 surovín z každého druhu na rýchlejší postup nestačí, ak má hráč popritom aj bojovať so skřetmi. Navyše, nevyužíva všetok priestor, ktorý má k dispozícii.

Vidím to tak, že tento vek sa už skončil. Zbalím si palantír a vydám sa opäť v ústrety novým krajom, novým klanom a novým kvárom. A možno sa do neho cestou pozriem a naberiem poznatky, s ktorými sa s vami podelím, výmenou za chlieb na cestu. Zbohom, svet ako ho poznáme!