Na Serveri 3 začal nový vek a hospoda bola pri tom. Včera nás z kráľovstva takpovediac „vyhodili“, a dnes nám opäť otvorili hranice. O polnoci sme sa tam tiesnili asi dvadsiati piati a bombardovali colníkov otázkami, či už môžme vstúpiť. Našťastie už minútu po polnoci zdvihli závoru a prví dvaja vládcovia sa rozbehli od oltára a bežali do hradov. Vskutku, okolo oltára sa usadzujú prví hráči, a nie od okraja krajiny, ako by sme čakali. Všetci sme sa takpovediac vydali na východ, iba niektorí nešli s davom:

ťah na východ

Keď som našiel mapu, už na nej bolo zakreslených  takých 20 hradov a stále pribúdali. Dnes nadránom, keď som sa zobudil ich už bolo vyše 200 a teraz, večer 630. Nelenili sme, vydali prvé rozkazy zbrojnošom aj nám už známym hrdinom a niektorí sa pustili spať. Ja som rozbalil palantír v zadnej komnate a ten bol priam nažhavený, lebo v kráľovstve sa intenzívne stavalo. Toto som sledoval:

prvé hrady

Ale čoby. Toto by som videl jedine keby som si dal vína. Poskladal som to z hradov, ktoré boli postavené okolo portálu, a síce od  hráčov zipy, Alzheimer, erw, rad007 a somstastny. Skúste teraz uhádnuť, ktorý patrí komu? Chcel som tým len dokázať, že skutočne nezáleží príliš na tom, ako začnete stavať. Tieto drevené chatrče zbúrajú sami obyvatelia, keď uvidia pohodlný hrad. Niektorí dokonca začali hneď búrať cestu, a tak na jednej mape prebiehalo až 6 bojov. Do toho sa samozrejme započítavajú aj demolačné práce.

Momentálne aktívni hráči vylepšili hrad a smú sami začať vyrábať suroviny. Klany ešte nefungujú, takže každý ťahá za svoj povraz, a je jedno, či má veľa práce alebo skoro vstáva do školy. Nik ho v Pánovi hradu ešte nezaskočí.

Inak nebolo toho veľa čo vidieť. Uprel som svoj zrak ku oltáru v strede mapy a čo nevidím? Strážia ho ôsmi liečitelia, ktorých hrdinovia v priebehu veku povraždia, aby mohli získavať unikátne jednotky a skladať dráčikov. Ale to ešte potrvá… Zatiaľ stavajte hrady a množte nájomníkov!

zhromaždenie pri oltári