Oficiální perex hry říká toto:

Pán Hradu je právě dokončená česká online strategie. Hraje se v prohlížeči a umožňuje pohyb a boj jednotek přímo na mapě! Ovládání je velice snadné, hráč kliká na šipky a vojáci se pohybují daným směrem.

O čem hra je? Po smrti otce se ujímáš rozpadlého hradu v maličkém království. Tvůj hrad je často napadán houfy skřetů, žijících v horách na východě. A stane se, že cestou na hrad je tvá družina přepadena a tvého věrného zbrojnoše zajmou skřeti. Naštěstí je zde hrdina, který se vydá zbrojnoše zachránit…

Další nesnáze na sebe nenechají dlouho čekat. Pokladnice je prázdná, poddaní jsou hladoví a nemají kde bydlet. Je třeba postavit domy, pole a kasárny. Poté zverbovat vojáky a vrhnout se na skřety!

Až bude bezpečnost hradu zajištěna, vyrazíš s hrdinou do dálek za dobrodružstvím, kde se utkáš s ostatními hráči o poklady a mocné artefakty.

Co k tomu může dodat nezúčastněný začátečník?

Pán hradu je především hra strategická, nepostrádá ale i prvky her na hrdiny, jelikož svého hrdinu – jakéhosi svého zástupce v království – si můžete doslova vypiplat k naprosté dokonalosti. Hrdina získává zkušenosti bojem, sbírá artefakty, zlepšují se jeho schopnosti. Ale není na to všechno sám, další postavičky mají podobné vlastnosti a je jen na vás, jak početnou armádu si vybudujete.

Aby se hrdinovi a zbrojnošům nezkrátily žíly, na hrad stále útočí skřeti, ale sem tam se může objevit i nebezpečné divoké prase nebo dokonce drak. Pokud si tedy myslíte, že budete jen tak v pohodě budovat hrad, hledejte rovnou jinou hru. Bez boje se v Pánovi hradu neobejdete. A to nemluvím o tom, že k cíli – vybudování vítězného zlatého hradu – vede trnitá cesta, na kterou jednotlivec nemůže stačit, takže je třeba se spojit s dalšími hráči do klanů a navzájem si pomáhat.

Víc vám toho zatím říct nedokážu, protože jsem sám teprve začátečníkem. Pojďme tedy hru prozkoumávat společně, už se těším na první články.