Posledných päť dní bolo neskutočne únavných.  Čakali sme, kým nám príde dosť peňazí z daní, nech môžme nášmu ľudu dať prácu. Po celom kráľovstve vyrastajú tesárstva a kamenárstva, a niekde už aj vyhne. Na iné pomaly neostával čas, keď k tomu niekto musel aj robiť v záhradkách alebo dokonca na poliach. Ale som šťastný, že vám môžem oznámiť 3. úroveň hradu v početných panstvách.

Čo nové nám ukáže palantír? Zopár miest hore v tabuľke zaberá prvý klan veku RED DWARF. Veľa o ňom nebudem hovoriť, predsa len má svojich zakladateľov. Tuším šesť jeho hráčov si zvolilo vlajku bývalého OSN, takže sú to asi už ostrieľaní hráči, a uvidíme, ako sa postavia ku víťazom minulého veku. Každopádne je to znak, že hráči sa začínajú zaujímať nielen o stavbu vlastného hradu, ale aj o dianie naokolo. Tešíme sa na ďalšie prosperujúce klany! Hospoda takisto čoskoro začne fungovať, ako dúfame.

A teraz sa zadívam do palantíru. Som zvedavý na člena klanu RED DWARF, Hellblade-a, ktorý má takmer rovnako bodov ako jeho zakladateľ. Tu je pohľad na jeho hrad ˇHELLˇ:

aktívny hradný pán sa práve pustil do prestavby

Hrad je práve v prestavbe, hrdina sa ponáhľa odovzdať zvitok Divočák radcovi a staviteľ sa div nejde pretrhnúť od práce na severnej hradskej. Tá zatiaľ obsahuje zvláštnu odbočku ku hradu, ale predpokladám, že tam príde ďalšia zástavba. Statok je umiestnený zatiaľ trochu atypicky, ale neskôr sa hádam tiež presunie z centra podhradia na okraj. Hellblade je momentálne jednoznačne aktívny, pobil všetkých skřetov a Otakar si odnáša riadnu kopu dreva z píly, až sa pod ňou prehýba. Hrad je vo vynikajúcom stave.

Juhovýchodne od Hellblade-a sa nám nakopilo niekoľko Lordov. Najbližšie má rezidenciu LordComon [209, 205]. Jeho hrad je síce už tretej úrovne, ale chýba mu poriadny kamenár, nehovoriac o kováčovi. LordComon by mal do nich investovať, lebo do budúcnosti je ich práca priam neoceniteľná. Ďalej tu je LordBufalo [207,207], takisto úrovne 3 a takisto bez schopných remeselníkov. Možno ich vidina kvalitnej stravy raz priláka. Kus ďalej naďabíme na hrad LordOslik-a [204,208], slabšie opevnený, ale s lepším prísunom dreva. LordSamelo [212,207] má takmer totožný hrad s LordComon-om, takže nie je čo viac povedať. Dúfal som, že LordKarofa [212,205] prekvapí zmenou, ale nestalo sa tak. Rovnaký hrad som už dnes videl, len hrdina postával niekde inde. Tak aspoň na ukázanie typickej výstavby (nevravím, že ideálnej):

na západe domy, sever sú polia, a občas tesárstvo alebo sklad

Lordi sú podľa mňa buď kamaráti, ktorí sformujú klan, alebo jeden jediný hráč, pretože všetci vládcovia si vybrali rovnakú vlajku a rovnako stavajú. Nie je to moja vec, pliesť sa, iba pozorujem a komentujem.

Neďaleko od Hellblade-a nás prišiel pozrieť Marc Devol, ale po záchrane Béďu (vyzerá to ako bez použitia kreditov), si asi užíva kúpanie v blízkej rieke, pretože hrdina postáva už hodnú chvíľu, a ani hrad na tom nie je najlepšie. Ale palec hore, je skvelé sa občas okúpať v čistej riečnej vode. Namiesto smradľavých bažín, ktoré boli aj tak len kúsok od skřetišťa.

Pohľad na veľkú mapu mi vraví, že je nás tu už dosť. Žiaľ, zlatí draci prebývajú neďaleko od srdca kráľovstva, nanajvýš 15 políčok od magického portálu. Kto sa pridal skoro, má vcelku vhodnú pozíciu, aby ich prinútil mu slúžiť a prinášať kredity do klanovej kasy. Tak vpred, pohnime sa a objavujme spolu svet!